Oddělení všeobecně vzdělávacích předmětů

Oddělení všeobecně vzdělávacích předmětů v Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci patří k těm oddělením, která formou skupinové výuky zajišťují teoretickou přípravu studentů směřující především k úspěšnému absolvování dílčích částí státních maturit a absolventských zkoušek. Předměty, jejichž výuku oddělení na škole zajišťuje a v dennodenní praxi realizuje, můžeme rozdělit na ty, které souvisí s všeobecným středoškolským vzděláním – český jazyk, anglický jazyk, italský jazyk, dějepis, dějiny umění, informační a komunikační technologie, základy křesťanské nauky, občanská nauka, tělesná výchova a předměty související s vyšším odborným vzděláním ukončeným absolutoriem – anglický jazyk, italský jazyk, francouzský jazyk, didaktika, didaktika HN, psychologie, pedagogika. V celoroční práci oddělení a ve spolupráci se studenty se pedagogové i studenti v rámci výuky zapojují do různých projektů, účastní se poznávacích exkurzí, přednášek, je nabízen i jazykový pobyt v zahraničí, navštěvují společně divadelní i filmová představení, organizován je lyžařský kurz a sportovní dny, v 5. a 6. ročníku je v rámci výuky pedagogických předmětů a didaktiky organizována pro studenty pedagogická praxe na partnerských ZUŠ.

Vedoucí oddělení

Mgr. Rajmund Huráň

Pedagogové

Český jazyk, Dějepis, Dějiny umění